Створення електронної музики

Як успішно просувати свою музику

Кожен музикант, який займається створенням власної музики бажає якнайшвидше просунути свою творчість у маси, щоб якомога більше людей дізналося про нього. Розглянемо особливості просування музики, які потрібно знати, щоб правильно рекламувати себе, створюючи у своїй позитивний образ.

Создание портфолио

Продвижение музыканта

Перше, з чого варто розпочати, це створення власного, професійного портфоліо музиканта. Думаю, немає сенсу говорити про те, що в портфоліо повинні міститися фотографії високої якості. Подібні знімки коштують недорого, проте підвищують довіру та шанс на схвалення кандидатури при відправленні портфоліо у вигляді резюме.

Крім фотографій має бути коротка біографія. Не має сенсу писати повну історію життя та особливості створення кожного треку. Потрібно виділити основні моменти свого становлення, і відзначити власний підхід під час створення музики.

Необхідно вказати посилання на музичні сервіси, де будуть знаходитись композиції. Ваш потенційний слухач може використовувати лише певну програму для прослуховування музики. Смаки цільової аудиторії можуть значно відрізнятися. Тому необхідно використовувати різні сервіси, щоб просувати музику в усіх напрямках.

У портфоліо потрібно залишити посилання на соціальні мережі та персональний сайт, якщо такий є.

Якісне портфоліо становить фактично 80% схвалення артиста під час надсилання заявки на виступ. Організатори звертають увагу на резюме, а також зручність доступу до творчості музиканта.

Визначення цільової аудиторії

Досить часто музикант чи продюсер не замислюється над тим, для якої категорії людей призначена його музика. Тому що він пише ті мелодії, які подобаються йому самому. Для того, щоб правильно та ефективно просувати свою музику у маси, потрібно визначити цільову аудиторію свого проекту.

Визначити ЦА (цільову аудиторію) досить легко. Для цього можна скористатися будь-якою пошуковою системою. Ввівши жанр музики, можна ознайомитись із зразковим віком слухачів, уподобаннями в одязі, а також аспектами, які можуть допомогти підігнати свою творчість під аудиторію, що дуже важливо для залучення нових слухачів.

Створення власного сайту

Продвижение музыки

В даний час власний сайт відіграє велику роль у просуванні практично будь-якого продукту. Важливо не тільки створити красивий ресурс, що відповідає тематиці, але й правильно його заповнити, щоб він індексувався пошуковими системами і займав перші рядки при пошуку за певними запитами.

Слід зазначити, що спочатку створення власного сайту не є необхідністю для музиканта. Це дорогий і трудомісткий проект, який потрібно створювати тільки після того, як музика вже почне користуватися популярністю і потрібно буде шукати напрямки для розширення.

Перевага власного сайту полягає в тому, що його не заблокує адміністрація, як це може статися з групами соціальних мереж. Крім того, музикант сам може налаштовувати абсолютно всі деталі, створювати зовнішній вигляд та функціонал.

Крім інформаційного завдання, сайт також може виконувати комерційну функцію. За допомогою особистого веб-сайту музиканта можна реалізовувати продаж брендових речей або приймати заявки на участь у різноманітних заходах. Також, на сайті Ви можете пропонувати послуги аранжування, мікшування, майстерингу та інше.

Присутність у соціальних мережах

Соціальні мережі – це найбільше скупчення людей за інтересами у всьому інтернеті. Ігнорувати такі можливості для просування просто не можна.

Продвижение музыки в социальных сетях

Щоб охопити якомога більшу аудиторію, рекомендується створити групи або сторінки в усіх соціальних мережах. До них належать: Facebook, Instagram, X, Telegram та інші.

Зверніть увагу, спочатку потрібно створювати акаунти тільки в популярних соцмережах, так як там найбільша кількість потенційних слухачів.

Створити групу мало, необхідно правильно її наповнити, створити унікальний образ, який запам’ятовуватиметься слухачам. З цією метою рекомендується розпочати співпрацю з веб-дизайнерами. Вони допоможуть створити відповідну аватарку, яка до того ж буде абсолютно унікальною. У майбутньому можна буде найняти smm фахівця для ведення соц. мереж.

Слід зазначити, що співпраця з веб-майстрами не обмежується створенням відповідної аватарки для груп у соціальних мережах. Для кожного окремого випущеного треку (синглу), а також для ЕР (міні-альбомів) та повноцінних альбомів також потрібні якісні обкладинки.

При оформленні своїх соціальних мереж слід залишити контактну інформацію для співробітництва. З цією метою створюється робоча електронна адреса, на яку можна буде отримувати листи. Зверніть увагу, адреса має бути лаконічною, бажано містить сценічний псевдонім музиканта. Так він краще запам’ятовуватиметься потенційним партнерам.

Стрімінгові сервіси та музичні майданчики

Далеко не вся аудиторія шукає та слухає музику у соціальних мережах. На сьогоднішній день існує велика кількість музичних майданчиків, на яких дуже зручно слухати музику. Музикант-початківець повинен відразу створити профілі на всіх популярних майданчиках.

SoundCloud

SoundCloud

Зручний майданчик, що має власний мобільний додаток. Адаптація під мобільні пристрої дуже важлива, тому що більшість слухачів використовують смартфон для пошуку музики.

Цей сервіс має хороший алгоритм підбору релевантної музики, що дозволяє слухачам відразу знаходити нових виконавців у пошуковому жанрі.

Для артистів-початківців цей майданчик є основним, тому що їм користуються десятки мільйонів людей по всьому світу. Це чудова можливість знайти слухачів не лише у своїй країні, а й в усьому світі.

https://soundcloud.com/

Spotify

Spotify

Вже зараз кількість активних користувачів цього сервісу лише у СНД досягла майже 100 мільйонів. Сервіс схожий з попереднім, проте має й низку своїх особливостей.

Насамперед, Spotify пропонує новаторський підхід до формування рекомендацій для користувачів. Тут є статистика кількості прослуховувань для кожного треку, що впливає на популярність артиста. Більшість лейблів регулярно відстежують статистику популярних треків від невідомих музикантів.

Цей майданчик можна розглядати як своєрідний шанс розпочати співпрацю з невеликими лейблами, за допомогою яких вдасться швидше просувати музику.

https://www.spotify.com/

Apple Music

Apple Music

Усім відомий сервіс для прослуховування музики працює аналогічно, як і попередній майданчик. Веде статистику прослуховувань. Багато інтернет порталів і видань посилаються на цей майданчик як доказ популярності того чи іншого артиста.

Не варто забувати і про інші сервіси: Amazon Music, Deezer та ін.

https://music.apple.com/

Створення рекламної кампанії

Не думайте, що після того, як буде випущено ЕР, сингл або повноцінний альбом слухачі відразу про це дізнаються і почнуть рекомендувати нову музику своїм друзям. Для того щоб це сталося, потрібно вже мати певну популярність.

На початку кар’єри необхідно правильно скласти рекламну кампанію свого власного бренду. Під брендом необхідно розуміти сценічний образ артиста, його подачу, стиль музики, його самобутність та посилання суспільству.

Мало публікувати пости у соціальних мережах, викладати музику на стрімінгові музичні послуги. Щоб нові слухачі довідалися про вашу музику, потрібно займатися рекламою.

Найлегшим способом замовити рекламу в музичних групах соціальних мереж. З цією метою потрібно зв’язатися з адміністрацією обраної групи та уточнити можливість реклами своєї творчості. Вартість розміщення рекламних постів може відрізнятися. Це залежить від популярності групи, у якій планується купувати рекламу.

У своїй групі необхідно створити рекламний пост, до якого додати фотографії, які розкривають образ артиста. До поста слід прикріпити нові та популярні треки для ознайомлення нової аудиторії. Цей рекламний пост буде ре-поститися на стіни груп, у яких куплено рекламу.

Таким чином, нова аудиторія поступово переходитиме з груп, у яких куплено рекламу. Варто відзначити, що відгук одноразової реклами невеликий, тому рекомендується купувати відразу 5-6 постів із публікацією через конкретний проміжок часу.

Створення музичного об’єднання

Музичне об’єднання – це спосіб підвищити популярність як окремого артиста, так і всієї групи. Створення власного музичного об’єднання складний і трудомісткий процес, що може зайняти багато часу.

Создание музыкального объединения

Для створення власного музичного об’єднання необхідно зв’язуватися з такими ж невідомими, але цілеспрямованими молодими виконавцями. Варто звертати особливу увагу на збіг інтересів та бачення майбутньої спільної творчості.

Музичне об’єднання є у багатьох популярних артистів. Це ще один бренд, який потрібно постійно просувати та рекламувати. Більшість брендів та компаній співпрацюють з об’єднаннями, бо це вигідніше для обох сторін.

Також, це ще й можливість запису спільної музики, що може створити новий формат звучання, який може сподобатися вашій цільовій аудиторії.

Вступ до вже існуючого об’єднання

В цьому випадку необхідно правильно і грамотно презентувати себе як артиста, і свою музику, показавши найкращі сторони.

На початковому етапі кар’єри немає сенсу зв’язуватися з іменитими брендами, краще звернути увагу на андеграундні об’єднання, які ще не мають великої популярності. По-перше, в таке об’єднання простіше потрапити, а по-друге, це чудова можливість спільно досягати нових висот, створюючи новий бренд і привносячи до жанру новаторське звучання під своїм ім’ям.

Співпраця з лейблами

Armada Music

Перевага роботи з лейблом полягає в тому, що музикант потрапляє під свого роду опіку і може зосередитися на своїй творчості. Всім іншим займатиметься музична компанія. Не варто плутати лейбл із музичним об’єднанням. Відмінність полягає в тому, що об’єднання складається тільки з музикантів і, можливо, 1-2 технічних членів команди. Вся робота виконується самостійно.

Лейбл застосовує інший підхід. Сам вибудовує образ музиканта, займається рекламою та просуванням, самостійно веде облікові записи в соціальних мережах. Молоді музиканти прагнуть почати співпрацювати з лейблами, тому що це вигідно і дозволяє швидко досягти популярності. Однак, крім переваг, є й недоліки, які варто розглянути окремо.

Недоліки роботи з лейблами

Перший недолік представлений контрактом, який музикант укладає на конкретний термін із компанією. У рамках цього контракту регламентується сума гонорарів музиканта, а також кількість музики, що випускається. Відхилення від умов контракту може каратися штрафом чи виключенням із лейбла.

Крім того, компанія контролює сценічний образ артиста та може коригувати його у бік комерційної користі. Це означає, що музикант не зможе внести в образ щось нове, попередньо не погодивши це з менеджментом.

7 порад артисту-початківцю з просування своєї музики

  1. Не варто поспішати випускати велику кількість музики, краще випускати менше, але якісніше
  2. Використовуйте всі можливі соціальні мережі, щоб збільшити охоплення цільової аудиторії
  3. Створіть новаторський сценічний образ, щоб вирізнятися на загальному тлі
  4. Знайдіть своє звучання, власну “фішку”, яка буде візитною карткою
  5. Вступайте до музичного об’єднання. Це допоможе досягти більших висот, але й зобов’язує до командної роботи, до якої не кожен музикант готовий
  6. Приділяйте час спілкуванню зі своєю аудиторією. Дружні стосунки з фанатами позитивно впливають на популярність і зростання прослуховувань
  7. Влаштовуйте благодійні концерти наскільки це можливо. Таким чином можна залучити нових слухачів, підвищити рейтинг

Є що додати? Напиши в коментарі!

10. 08. 2023
0

Подписывайся на новые статьи:

Додати свій коментар.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наверх

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: