Еквалайзер – основний інструмент мікшування
Еквалайзер – це інструмент, який коригує частотну складову сигналу (зрізає непотрібні та підсилює корисні частоти).
Правильна робота з еквалайзером – запорука успіху міксу.
Еквалайзер складається з кількох фільтрів. Звідси і назва еквалайзера: чотирисмуговий, шестисмуговий і т.д. (залежно від кількості фільтрів).
Види еквалайзерів
Еквалайзери за типом керування поділяються на параметричні і графічні. У графічних еквалайзерах кожен фільтр (повзунок) закріплений за певною частотою (наприклад: 100 Гц; 250 Гц; 1000 Гц) і може регулювати лише її. У параметричних еквалайзерах є можливість зміни частоти регулювання.
За принципом роботи всі еквалайзери можна розділити на фазозсувні та лінійнофазові. Лінійнофазові еквалайзери компенсують зсув фаз сигналу, але в той же час сильно навантажують систему, вони дуже вимогливі до ресурсів. Рекомендується використовувати їх для більш важливих операцій.
Розглянемо стандартні параметри рядового еквалайзера.
Основні параметри еквалайзера:
- Freq чи Cutoff – частота зрізу полоси;
- Q або Res – добротність, резонанс або ширина полоси;
- Gain – рівень або глибина зрізу полоси;
- Type – тип фільтра.
Для чого потрібні еквалайзери
При мікшуванні (поєднанні окремих елементів треку: мелодій, бас лінії, барабанів у єдине ціле) еквалайзери використовуються для того, щоб частотно розділити інструменти та позбутися частотних конфліктів. Це робиться для того, щоб мікс добре читався. Кожен інструмент займає свою нішу (частоту) і не заважає іншим інструментам. У результаті композиція виходить більш прозорою та приємною, звуки не забивають один одного.
Також, еквалайзери використовуються для надання звукам певних характеристик (яскравості, ясності та ін.) або для художньої корекції (кардинальної зміни звучання інструмента).
В музичних програвачах, таких як Winamp або Windows Media Player, еквалайзер використовується для регулювання частот всієї композиції в залежності від характеристик.
Визначальним чинником під час роботи з еквалайзером, як і з будь-яким іншим інструментом, є практика.
Коментарі: 4
это только в плеере можно сделать?
а отдельно есть такая программа с эквалайзерами, чтобы в ней можно было настроить музыку как тебе надо и сохранить именно в таком виде?)
Любая программа для обработки аудио: Adobe Audition, Sound Forge, Wavelab, Audacity, Fl Studio, Cubase и т.д.
Обычно доверяю настройкам по-умолчанию. Но было очень полезно почитать. Спасибо
Эквалайзер очень полезная штука. Часто пользуюсь. Спасибо! С Рождеством!!!